Dámske spoločenské šaty

Každej z nás sa pár krát do roka naskytne príležitosť obliecť sa do krásnych spoločenských šiat. Boli ste pozvaná na svadbu, stužkovú, promócie alebo sa idete zabaviť na ples. Poradíme vám ako sa vhodne obliecť a aký typ šiat zvoliť.

Vybrať si tie „pravé“ spoločenské šaty je pomerne náročné. Vybrať si z takého veľkého množstva modelov, farieb a strihov nie je jednoduché. Najdôležitejšie je, aby sa vám šaty páčili a aj vám perfektne sedeli. Iba tak sa budete v šatách  cítiť pohodlne a zároveň jedinečne.

Spoločenské šatyDlhé alebo krátke šaty? Záleží hlavne na príležitosti, na ktorú sa chystáte. Pri výbere dĺžky šiat sa treba riadiť aj spoločenskou etiketou. Ak si vyberáte šaty na ples určite voľte dlhé spoločenské šaty. Na svadbu, stužkovú i promócie si môžete obliecť krátke šaty i dlhé šaty.

Nielen dĺžka spoločenských šiat je dôležitá ale i správna farba. Výber farby spoločenských šiat je veľmi dôležitý, nie každému typu žien sa hodia všetky farby. Po jemnejších a neutrálnych farbách šiat by mali siahnuť ženy so svetlejšími vlasmi. A naopak ženy, ktoré majú čiernu a tmavú farbu vlasov si môžu obliecť šaty  v pestrých a výraznejších farbách.

Spoločenské šaty sú ušité z rôznych materiálov. K najobľúbenejším patrí satén, šifón, tyl i hodváb.

Keď už máte šaty vybraté, dôležité je k šatám vhodne zvoliť účes, topánky, kabelku a doplnky.

Napíš komentár