Letný outfit

Je leto, vonku je príšerne horúco a vy nemáte v šatníku žiadne letné šaty? Ak nie, tak by ste to mali rýchlo zmeniť. S výberom letného outfitu vám pomôžeme. Tu je niekoľko užitočných rád, podľa ktorých by ste sa mali pri výbere letných šiat riadiť.

Najdôležitejší je materiál, z ktorého sú šaty ušité. Väčšinou však pri výbere rozhoduje dizajn šiat a farebné prevedenie a nie materiálové zloženie. Na leto sú najlepšie šaty ušité z ľahkých prírodných materiálov, ktoré dobre odvádzajú vlhkosť.

A teraz prejdeme k samotnému dizajnu a farebnému prevedeniu šiat. Každý rok sa móda mení. Tento rok sú trendy žiarivé pastelové farby. Takže čím pestrofarebnejšie šaty tým lepšie. Šaty tmavých farieb, ako napríklad čierne, tmavomodré či hnedé sa na nosenie počas horúcich letných dní vôbec nehodia. Čo sa týka motívu a podtlače momentálne sú in motívy kvetín, zvierat i rôzne prírodné motívy. Pásiky a geometrické tvary sú tento rok out.

Pri kúpe letných šiat je dôležitý taktiež strih. Nie každá žena má dokonalú postavu. Nejedna z nás má problémy s väčším bruškom, širšími bokmi či väčším zadkom, a tieto nedokonalosti sa samozrejme snaží nenápadne zamaskovať. Preto je dôležité vybrať si šaty správnej dĺžky a strihu. S výberom by nemal byť žiadny problém, pretože v obchodoch už dnes nájdete rôzne modely šiat.

Ak šaty už máte k dokonalému outfitu budete ešte potrebovať vhodné topánky a kabelku. Voľba topánok záleží od situácie. Ak sa chystáte opaľovať sa na pláž k letným šatám nepochybne patria žabky. Ak však máte na pláne prechádzku po promenáde alebo meste s priateľom najlepšou voľbou k letným šatám budú lodičky.

Čo sa týka výberu vhodnej kabelky, je to podobné ako s topánkami. Ak máte v pláne celodenné opaľovanie na pláži luxusná kožená kabelka asi nebude tou najlepšou voľbou. Na pláž sú najlepšie veľké a praktické tašky cez plece, do ktorých sa zmestí všetko potrebné.

 

Napíš komentár