Šaty na svadbu

Dostali ste pozvanie na svadbu svojej dobrej kamarátky? Okrem radosti prichádzajú na rad postupne aj starosti. Dôležité sú otázky týkajúce sa daru, topánok, manikúry a kaderníčky. V neposlednom rade stojíte pri otvorenom šatníku a bezradne hľadáte vhodné šaty. Riešením môžu byť v konečnom dôsledku aj požičané šaty, no každá to považuje za skôr krajné riešenie.

Ten lepší prípad je vtedy, ak niečo predsa len nájdete. Možno sú to zabudnuté šaty ktoré ste mali na dávnej slávnosti a k počudovaniu sú v páse dobré. Horšie to ale je keď treba vybrať nové šaty a termín nepustí.

Saty na svadbuVaše šaty na svadbu by nemali byť mini, ale zároveň nemusia byť dlhé ako napríklad na ples. Nič nepokazíte ak si zvolíte šaty po kolená alebo tesne nad ne. Farby môžu byť kľudne žiarivé alebo aj šedé či námornícky modré, dokonca na niektorých pozvánkach je napísané, že hostia majú prísť v tmavších farbách aby v dave vynikla nevesta v bielej farbe. Myslite však na jeden dôležitý detail – na svadbe sa prezlieka len nevesta takže na iné šaty do tanca zabudnite.

Pri výbere majte na pamäti vhodnú obuv. Vysoké lodičky na 10 centimetrovom opätku sú síce sexy a vaše nohy budú zoštíhlené a predĺžené, no tanec v nich asi nebude bohviečo. Radšej si doprajte pohodlie.

Celkový dojem sa doladí kabelkou a šperkami (tie by nemali byť prehnané; nie je to „garden party“ ale slávnostná udalosť).

Napíš komentár