Školská taška

Pomaly ale isto sa blíži začiatok školského roka. Tento deň je výnimočný hlavne pre prváčikov, ktorý nastupujú po prvý krát do školy.

Každý školák potrebuje kvalitnú a bezpečnú školskú tašku, kde bude nosiť školské zošity a knihy. V tomto veku deti veľmi rýchlo rastú a ich chrbtica sa vyvíja, a preto pre správny vývoj detskej chrbtice a správne držanie tela je nepochybne najlepšia taška s popruhmi na obidve ramená. Zásadne sa vyvarujte taškám a batohom na jedno plece. Na vývoj detskej chrbtice vplýva aj veľkosť aktovky. Najideálnejšia je tá aktovka, ktorej spodok siaha do polovice chrbta, a nie po zadok.

Pri výbere školskej tašky pre svoje ratolesti sa riaďte týmito zásadami.

  1. Čím viac reflexných prvkom, tým je bezpečnosť vašich detí väčšia. Reflexné fólie a odrazové sklíčka sú neodmysliteľnou súčasťou školskej tašky. Zvyšujú viditeľnosť za tmy alebo hmly. Bezpečnosť vašich detí pri ceste do školy zvýši aj samotná farba aktovky. Najlepšie žiaria tieto farby: oranžová, žltá, ružová a zelená.
  2. Pevná a ľahká taška je najlepšia. Pre svoje ratolesti vyberajte len tašku s anatomicky tvarovanou chrbtovou časťou a s dostatočne širokými polstrovanými popruhmi. Ich šírka by mala presahovať minimálne 4 centimetre. Čo sa týka samotnej váhy školskej tašky, tá nesmie presiahnuť u žiakov prvého stupňa 1 200 gramov a u žiakov druhého stupňa 1 400 gramov.
  3. Ideálna školská tašky by mala byť vo vnútri rozdelená aspoň na dve veľké priehradky. Jedna je vyhradená na knihy a zošity a druhá na školské pomôcky, poprípade na desiatu.
  4. Samotný vzhľad tašky je veľmi dôležitý hlavne pre školákov. S taškou chcú určite ohúriť spolužiakov, a preto musí byť ich školská taška originálna a jedinečná.

Pri výbere tašky pre svojho školáka sa nenechajte zmiasť bohatou ponukou tašiek a nevyberajte tašku podľa farby či motívu ale podľa vyššie zásad, ktoré ste si pred nemalou chvíľkou prečítali.

 

Napíš komentár