Večerné šaty

Výber večerných šiat závisí najmä od charakteru akcie na ktorú sa chystáme. Je rozdiel v šatách ktoré sú určené na významnú spoločenskú akciu a v šatách, ktoré potrebujeme na večerné rande alebo party. Ako teda postupovať pri výbere?

Začnime voľnejším štýlom: party a oslavy. Tu vám postačia staré známe „koktejlky“. Majú byť mini (teda nad kolienka) a nič nepokazíte ani žiarivými farbami. Veď predsa ide o veselú akciu takže ak zažiarite napríklad v ostrej žltej máte dobrý bod navyše.

Vecerne satyVečerné šaty môžu byť určené aj na rande – vtedy je už výber iba na vás a na tom, čo si zvolíte k typu svojej postavy. Rozhodne sa v tomto prípade hodia k šatám rôzne nápadné doplnky a obuv v ktorej sa budete cítiť dobre. Dobrým typom sú napríklad šatky v jednej farbe alebo nesmrteľné čierne šaty s bielymi bodkami.

Poslednou možnosťou využitia večerných šiat je spoločenská udalosť napríklad z práce. Vtedy zvoľte konzervatívnejší štýl a klaďte dôraz na svoju postavu. Poznáte svoje prednosti a nedostatky a teda podľa toho sa riaďte. Moletky by nemali zabudnúť na starú známu čiernu farbu – tá totiž pohlcuje svetlo a tým vám uberie pár kíl. Šaty na túto príležitosť môžu byť dlhé alebo krátke, v žiadnom prípade však nie mini.

Napíš komentár